A teljesítmény az a tényező, ami szintén befolyásolja, hogy mennyi idő alatt fog megtérülni a befektetésünk. Megkülönböztetünk névleges teljesítményt és fajlagos teljesítményt. Lényeges különbség van a kettő között és érdemes ismerni az adott termékre vonatkozó adatokat.
Mivel a teljesítményt befolyásolja a napsütéses órák száma, a dőlésszög, a tájolás és még egyéb más tényező is, ezért nem feltétlenül az hozza a legjobb teljesítményt, ami a legjobb hatásfokkal rendelkezik. Ezért érdemes figyelembe venni az adott napelem típus tulajdonságait. Hazánkban a monokristályos és polikristályos napelem előnyei és hátrányai kioltják egymást, de általánosan elmondható, hogy a polikristályos napelem jobban teljesít.
Ha a vékonyrétegű napelemekkel hasonlítjuk össze, akkor a napelem rendszer méretét is össze kell hasonlítani, hiszen az amorf napelemeknek nagyobb felület szükséges ugyanakkora teljesítmény eléréséhez. Költségük viszonyt alacsonyabb a polikristályos napelemekhez képest is.
Ha a hibrid napelemek teljesítményét is összehasonlítjuk a többi napelemmel, akkor viszont már árnyaltabb a kép, hiszen a hibrid rendszerek alapvető jellemzője, hogy javítja az adott napelem teljesítményét és még meleg vízzel is ellátja a háztartást. Egyértelműen jobb teljesítményt fog produkálni, viszont a költségek is magasabbak lesznek.