Az egyik legjelentősebb indok, ami miatt a megújuló energiák felhasználása elterjedt, az anyagi ok. A hagyományos energiaforrások használatával az áramszámlák az egekig szöknek, így teljesen érthető, hogy hosszútávú megoldásként sokan a napelem rendszer kiépítését választják.
Napelem pályázatok vállalatoknak is
Számos pályázat létezik a napelem rendszerek kiépítésére, ám mielőtt belevágnánk, érdemes utánanézni, melyikre is adjuk be igényünket, hogy a pénzünk minél gyorsabban megtérüljön. Készséggel állunk rendelkezésére, ha tanácsra van szüksége!
Szabaduljon meg az áramszámlától!
A kormány 2020.november 18-án jelentette be, hogy az új otthonfelújítási támogatás célja elsősorban az, hogy a gyermeket nevelő családok, háztartások számára biztonságos és élhető otthont biztosítson. Ennek érdekében pályázati lehetőségeket írt ki a napelem rendszerek kiépítésére.
Napelem pályázat magánszemélyek részére
Amennyiben valaki úgy dönt, hogy napelem rendszerre váltja a korábbi áramforrását, annak feltétlenül érdemes körüljárnia a témát, mielőtt beadná a pályázatot. Számos pályázati lehetőség van magánszemélyek részére a napelem rendszerek kiépítésére, ezért ki kell választani a legmegfelelőbbet, amely a a leggyorsabb megtérülést hozza meg.
Vissza nem térítendő pályázati támogatás jelenleg nincs magánszemélyek számára, számukra a legjelentősebb, elérhető támogatási lehetőség a Lakóépületek energiahatékonyságának és megújuló energia felhasználásának növelését célzó visszatérítendő támogatás. (0%-os hitel) (GINOP-8.4.1/A-17 ill. VEKOP-5.2.1-17).
Kik jogosultak a napelem támogatás igénylésére?
Van néhány kritériuma az igénylésnek, amelyek alapján a pályázati igényt be lehet nyújtani.
Ezek a következők:
- nagykorú, cselekvőképes magyar állampolgár, aki rendelkezik magyar adóazonosítóval, vagy legalább egy éve van magyar lakcíme/tartózkodási helye
- tulajdonosa vagy résztulajdonosa a napelem rendszerrel korszerűsíteni kívánt ingatlannak
- a korszerűsítendő ingatlan lakóingatlan
- a korszerűsítendő ingatlan a támogatást igénylőnek lakóhelye vagy tartózkodási helye
Tudnivalók a napelem támogatásról
További tudnivalók a támogatás igényléséhez:
- A támogatás maximum mértéke a teljes beruházás összköltségének a 90%-a lehet, ebből adódóan az elvárt önerő a teljes beruházás összegének 10%-a (azok, akik rendelkeznek lakossági előtakarékossági számlával, beszámíthatják azt a 10% önerőbe).
- Fontos tudni, hogy a korszerűsítendő ingatlannak Magyarországon kell lennie.
- A futamidő 1-20 év
- A támogatás összeghatára magánszemélyek részére 10 millió forint
Amennyiben további információra van szüksége a napelem rendszer pályázati támogatásával kapcsolatban, keressen minket bizalommal! Készséggel állunk rendelkezésére akkor is, ha a rendszer kipítéséről, működéséről szeretne többet megtudni! Hívja az ügyfélszolgálatunkat a +36 (1) 699 99 88 telefonszámon!
További támogatások magánszemélyeknek
Az 5000 fő lélekszám alatti falvakban nemcsak az új, hanem az akár használt ingatlant vásárlók is felvehetik a Falusi CSOK-ot. Az igényelhető összeg a gyermekek számától függ (lásd lejjebb).
A támogatás felét vásárlásra, másik felét felújításra lehet fordítani, ezért éremes kihasználni azt a lehetőséget, hogy a felújításra vonatkozó pénzösszeget energetikai fejlesztésre, mint pl. napelem rendszer kiépítésére fordítsák.
- 1 gyermek esetén 600 000 Ft
- 2 gyermek esetén 2,6 millió Ft
- 3 gyermek esetén 10 millió Ft
Napelem pályázat vállalkozások részére
Lehetőség mikro-, kis és középvállalkozások számára
GINOP támogatás a mikro-, kis- és középvállalkozások részére, amely keretében a napelemes rendszer beszerzése és telepítésére lehet támogatást kérni a saját energiafogyasztás fedezését szolgáló villamosenergia-termelés céljából. Ez a vissza nem térítendő támogatási összeg 1,5 Ft és 3 millió Ft közötti lehet.
Vállalkozások részére a VEKOP keretében továbbra is elérhető a hitel+támogatás kombináció a Közép-Magyarországi Régióban.
Mely napelemes rendszerek jogosultak a támogatásra?
Az a napelemes rendszerek telepítése támogatott, amely:
- legfeljebb 100 %-át fedezi az épületben működő termelési eszközök villamosenergia igényének, minimum 7,5 kWp, maximum 15 kWp névleges teljesítményű
- a fejlesztéssel érintett épülethez, vagy azonos fűtési körön lévő épületcsoporthoz kötődik
- kizárólag annak az épületnek a tetőszerkezetén kerülhet elhelyezésre, amely a fejlesztéssel érintett
- a fejlesztéssel érintett épületnek a támogatási kérelem benyújtása előtt volt villamosenergia felhasználása
Mely vállalkozások jogosultak a támogatásra?
Azok a mikro-, kis- és középvállalkozások nyújthatnak be támogatási kérelmet, amelyek rendelkeznek:
- legalább 3 lezárt üzleti évvel
- a fejlesztendő székhelyen/telephelyen/fióktelepen bejelentett munkaidős létszáma a támogatási kérelmek benyújtását megelőző 1 évben legalább 1 fő volt
Hasonló oldalak
Nem találta amit keresett, vagy segítségre van szüksége? Ha elakadt, keressen minket a +36 (1) 699 99 88 telefonszámon, vagy elérhetőségeink bármelyikén.

